21 Ocak 2013 Pazartesi

ABLA OLARAK ANNE OLMAK...

                                                                                               
  Yazıya nasıl başlayacağımı çok düşündüm ama karar veremedim bende böyle başlayayım dedim. Çok korkuyorum biliyor musunuz? Yarın küçük kardeşim, bitanem ameliyat olacak. Kulağından ve burnundan. Tamam zor bir ameliyat değil ama o daha çok küçük daha beş yaşında genel anestezi altında yapacakmış doktor. Öyle demiş. Orta kulak iltihabı artmış o da duyma kaybı yaptı. Eğer ameliyat olmazsa ilerlermiş ve duyma kaybı kalıcı olurmuş. İnşaallah ameliyattan sonra  şimdi olan duyma kaybı ortadan kalkacakmış.
  O benim bitanem. Aramızdaki yaş farkı bayağı fazla. Ben üniversite 1. sınıfa giderken doğdu ufaklık. Anneme diyordum. Anne bak benim final haftam geçsin ondan sonra doğur tamam mı diye. Ama gel gelelim bizim ufaklık final haftasının başında doğmayı tercih etti. Bende evden hastaneye, hastaneden okula, okuldan hastaneye dolandım durdum o zamalar. Ama iyi ki de doğmuş fıstığım. Anneme hep diyorum bi kardeş bile böylesine sevilebiliyorsa acaba anne olunca çocuğunu nasıl seviyorsun çok merak ediyorum diye. Annem de onu ancak anne olunca anlarsın dedi. Hep diyorum ve bu lafımın da arkasındayım o benim ilk gözağrım. Çocuğum olunca çocuğum ikinci olacak. Ama sevgi karşılıklı galiba. Nerde, ne zaman sorarlarsa sorsunlar hangi ablanı çok seviyorsun diye her zaman beni söyler boncuğum. Hayırlısılya yarınki ameliyatını da atlatırız inşaallah.
  Onun haricinde çarşamba günü yüksek lisans yapabilmek için sınava gireceğim. İnşaallah sınavda başarılı olurum.
  Bana ve kardeşime dua eder misiniz?

20 yorum:

 1. Canıımm Allah'ım yardımcınız olsun ikinizinde.. İnşallah kardeşin çabucak iyileşir.. Sende inşallah sınavı başarıyla geçersin canım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşaallah canım. Doktor 15-20 dakikalık bi ameliyat dedi ama insanın canından parça olunca korkuyor.

   Sil
 2. sana öyle kocaman dualar ederim ki meleğimmm ufaklığıda allah şifa versin. RABBim ameliyattan önce ve sonra hatta amelyat sırasındada olacak tüm kötülüklerde korusun. büyüsünde ablası gibi tatlı mı tatlı biri olsun :) yüksek lisans işinide iyi düşünmüşsün benimde ablam şuan onun için çabalıyor oda yurt dışına gidiyor mastır doktora için darısı senin başına inşallah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. içine mi doğdu kar şekerim. ufaklık aynı bana benziyor biliyor musun siması, huyu suyu tıpkı ben :)
   dualarını eksik etme canım benim.
   yüksek lisans da inşaallah olur yaa :)

   Sil
 3. RAbbim size zihin açıklığı kardeşinizede acil şifalar versin inşallah :)

  YanıtlaSil
 4. canım benim çok çok geçmiş olsun..Tüm iyi niyetlerim sizinle..tek ricam lütfen gelişmelerden haber et oldumu tatlım..herşey güzel olacak..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. inşaallah ablam güzel haberleri iletirim inşaallah

   Sil
  2. canım nasıl oldu kardeşin?

   Sil
  3. İyi inşaallah ablam ya. Bademcikleri, geniz eti ve kulağındaki duymasına engel olan sıvı alındı. boğazında ağrısı var ama o kadar olacak. şimdibol bol dondurma yediriyoruz. iki gün önce dondurmayiyecem diyordu izin vermiyorduk şimdi de zorla dondurma yediriyoruz.:)

   Sil
  4. :):) iyi aman aman çok sevindim, şimdi derslerine odaklanmalısın:):) benimde kızım küçükken bademcik ameliyatı olmuştu, kışın ortasında dondurma yedirmiştik ona :):)
   tekrar geçmişler olsun canım .

   Sil
  5. teşekkür derim ablacım
   evet bizde eve dondurma stoğu yaptık şimdi. istediğinden yesin diye :) ama bizimkiler ufaklıkla birlikte dondurma yeyince onların boğazları ağrımaya başladı :)
   sınava gelince bakalım sonucunu bekliyorum yarın açıklanacak herhalde inşaallah kazanırım :)

   Sil
 5. Çok geçmiş olsun Melek. Umarım hayırlısıyla atlatır ve şifa bulur küçük kardeşin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sağol canım Allah'ın izni ile atlattık inşaallah

   Sil
 6. ufff tabiii.
  ikinize de başarılar.
  :)

  YanıtlaSil
 7. inşaallah ufaklık sorunsuz atlattı ameliyatı benim de sınavım sorunsuz geçer inşaalah

  YanıtlaSil
 8. meleğimm noldu ameliyat ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iyi Allah'a şükür canım bi sorunumuz yok boğazı ağrıdığı için biraz az konuşuyor :) bıcır bıcır sürekli konuşan bi çocuk olduğu için bize biraz garip geliyor arada unutup tekrar konuşuyor sonra boğazım acıyor deyip susuyor :)

   Sil
 9. Çook çok geçmiş olsun. Durumlar nasıl ? nasıl geçti ameliyat.. Sınavın ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. durumlar iyi tolga :) ameliyat çok iyi geçti :) şimdi iyi ufaklık biraz boğazı acıyor ama o kadar olacak.
   sınava gelince iyi geçti ya sonuçlar yarın açıklanacak :)

   Sil